Yeni Nesil Doküman İnceleme Sistemi

FORDEX PSC 360

FORDEX — Yeni Nesil Dijital Doküman İnceleme Cihazı — yüksek çözünürlüklü kamera modülleri ile dijital görüntü inceleme, çoklu ve farklı dalga boylarındaki farklı aydınlatma kaynaklarını bir araya getirerek tüm evrak ve dokümanların incelenmesi olanağını sunar.

150x OPTİK YAKINLAŞTIRMA

Mikro ve nano baskılar dahil tüm güvenlik özelliklerini algılamak için 32” monitörde 150x optik büyütme (ilave mercekle 240x’e kadar büyütme), 18MP kamera modülüyle 160MP görüntü yakalama yeteneğine sahiptir.

HOMOJEN LED AYDINLATMA

FORDEX, LED aydınlatma (360nm-900nm) aracılığıyla alanı homojen bir şekilde aydınlatarak, belgenin ışık kaynağının ortasına yerleştirilmesi gereksinimini ortadan kaldırır.

HİPERSPEKTRAL İNCELEME

Hiperspektral analiz yazılımı, suni renklendirme yöntemi ile belge üzerindeki değişiklik ve sahtelikleri tespit eder.

MİKRO SPEKTROMETRE

Yüksek kaliteli entegre doğrudan spektrometre kullanılarak absorban, reflektan ve floresans değerlerinin gerçek zamanlı grafiksel görüntüsü sağlanır, optik bozulmalar olmaksızın doğruluk sağlanır.

AYARALANABİLİR IŞIK KAYNAKLARI

FORDEX’in hareketli alt sistemleri ve yazılımı sayesinde incelenen belgenin otomatik ve uzaktan konumlandırılmasıyla farklı aydınlatma açıları elde edilir.

3B GÖRÜNTÜLEME

Sistem, ayarlanabilir ışık kaynakları aracılığıyla yüksek kaliteli 3 boyutlu görüntüleme sunar ve 3D görüntüleme modülü kullanıcıların 4 farklı açıdan görüntü yakalayıp bunları sorunsuz bir şekilde işlemesine imkan tanır.

Geliştirilmiş Güvenlik Özellikleri

FORDEX®, gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip e-pasaport yongalarını, dahili RFID modülü aracılığıyla okuma kapasitesine sahiptir. Sistem, pasaport barkodlarını otomatik olarak çözebilir, gizli görüntüleri analiz edip ortaya çıkarabilir ve MRZ (Makine Okunabilir Bölge) verilerini analiz edebilir.

Ayrıca, FORDEX, düzenli olarak güncellenen güvenlik özellikleri aracılığıyla aşağıdaki verileri sürekli olarak gözden geçirebilir:

Multispektral Aydınlatma

UV, görünür dalga boyları ve kızılötesi ışık kaynaklarını çeşitli kombinasyonlarda ve açılarda kullanarak, normalde algılanamayan güvenlik unsurları görünür hale gelir.

Bu amaçla, aşağıdaki incelemeler yapılabilir:

Tahribat ve Sahtecilik Tespiti

Ultraviyole, görünür bölge ve kızılötesi aydınlatma kaynaklarını çeşitli kombinasyonlarda ve açılarda kullanarak, FORDEX, belgelerdeki kimyasal izleri, değişiklikleri ve sahte kanıtları tespit etmeyi kolaylaştırır.

Hiper-spektral ve spektrometrik analizin, çoklu-spektral aydınlatma ile entegrasyonu, belgelerin, kağıtların, mürekkeplerin ve damgaların incelenmesini sağlar.